Menu

Dokoła roztańczony tłum….

31 sierpnia 2015 - Sport i rekreacja
Dokoła roztańczony tłum….

…Wirują pary rozbawione / Jak kwiaty suknie kolorowe / Fruwają w tańcu jak szalone… – ten fragment znanej piosenki znakomicie oddaje nastój sobotniej „Potańcówki w mogilańskim parku” w dniu 29 sierpnia 2015 r. Impreza ta została zorganizowania przez Gminy Ośrodek Kultury w Mogilanach pod patronatem Urzędu Gminy Mogilany.

Spotkanie z mieszańcami Gminy Mogilany rozpoczęło się od wręczenia wójtowi Gminy Mogilany wieńca dożynkowego przez mieszkańców Kulerzowa. Tej chwili towarzyszyły piękne śpiewy i dźwięki Kapeli Mogilańskie Wierchy”. Muzycy odśpiewywali tradycyjne utwory napisane przez wybitnego etnologa, Oskara Kolberga. Wójt Piotrowski dziękując rolnikom, zwrócił uwagę również na zmieniające się pojmowanie rolnictwa, nowe uprawy i hodowców.

Po zakończeniu oficjalnej części rozpoczęła się zabawa taneczna. Uczestników imprezy przez cały czas zagrzewał do tańca zespół Kontrast. W takt muzyki, w tle podświetlonego dworku w Mogilanach, bawili się zarówno młodzi jak i seniorzy, stanowiąc jedną zgraną, roztańczoną grupę, a frekwencja tak dopisała, że konieczne było dostarczenie dodatkowych stołów i krzeseł. Inwencja twórcza bawiących się nie znała granic: od zabawy w wirujące koła, po odważne, indywidualne występy. Wyczerpani tańcem mogli posilić się smażonymi kiełbaskami, karkówką czy piwem. Po skończonej potańcówce, późną nocą, drogę do domu uczestnikom oświetlał przepiękny księżyc w pełni…

| MAGDALENA SALAWA


Podziękowania należą się dla pani Martyny Strączek, dyrektor GOK-u i wszystkim zaangażowanym w sprawne przygotowanie imprezy. Udanej imprezy gratulujemy ponadto pani Kindze Ożóg – sołtys Chorowic oraz radnemu Rafałowi Młynarczykowi w tym dniu w Chorowicach. Wójt Piotrowski był w Mogilanach, odwiedził również Chorowice – był wszędzie tam, gdzie został zaproszony.