Menu

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA III EDYCJA – TAJEMNICE LASU

4 listopada 2021 - Aktualności
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA III EDYCJA – TAJEMNICE LASU

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Mogilanach objął Patronat nad Grupą nieformalną Razem Aktywnie i realizacją projektu Dzień Pluszowego Misia III edycja. Tym razem w formule zajęć warsztatowych uczestnicy zgłębiają właśnie Tajemnice Lasu!

Projekt objął realizację Leśnego warsztatu kreatywno-edukacyjnego, podczas którego dzieci aktywnie i kreatywnie pogłębiały wiedzę o lesie i jego skarbach przez co rozwijały wrażliwość na otaczającą przyrodę. Wraz ze swoimi rodzicami, dziadkami czy opiekunami degustowały leśne smakołyki jak na przykład herbatka sosnowa, sok z brzozy czy kawa żołędziowa. Każdy młody uczestnik warsztatów wyszedł z własnoręcznie zrobionym leśnym łapaczem snów oraz pachnącą lasem solą kąpielową i z zawieszoną na szyi odznaką leśnego odkrywcy – tropem wybranego zwierzaka. Było mnóstwo ciekawostek i wspólnej zabawy.

Teraz przed uczestnikami Przyrodnicze warsztaty tworzenia lasu w słoiku, które zaplanowane są na 13 listopada br. Każde dziecko stworzy własny niepowtarzalny las w słoiku, który zabierze do domu żeby się nim opiekować.

Stowarzyszenie UTW chętnie włącza się w społeczne działania!

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu NOWEFIO na lata 2021 – 2030, Miasto Kraków oraz Powiat Oświęcimski. Partnerem Projektu jest Województwo Małopolskie.

plakat tajemnice lasu-1