Menu

…i na sportowo

4 listopada 2015 - Sport i rekreacja
…i na sportowo


Już po raz drugi Święto Odzyskania Niepodległości będzie można uczcić poprzez aktywność ruchową – 11 listopada odbędzie się II Górski Bieg Niepodległości Skawina – Mogilany. Organizatorzy (Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”, Gmina Mogilany i Gmina Skawina) za cel stawiają sobie popularyzację i upowszechnianie biegania. Cieszy fakt, że zeszłoroczna inicjatywa sąsiednich gmin jest kontynuowana.

Punktualnie o godz. 12.00 po wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego uczestnicy wyruszą na trasę z ul. Witosa przed Gimnazjum nr 1 w Skawinie a celem będzie Rynek w Mogilanach. Trasa biegu jest bardzo urozmaicona, średnio-trudna, nawierzchnia asfaltowa 100%, długość 8 km, różnica wzniesień 160 m. Uczestnicy biegu podążający w kierunku mety w Mogilanach, najwyższego punktu w okolicy będą mieli okazję podziwiać piękną panoramę Krakowa i okolic (i – w razie dobrej widoczności – Tatr). Tegoroczny bieg będzie także jednocześnie pierwszymi Mistrzostwami Powiatu Krakowskiego (ziemskiego) w Biegu Górskim.

bieg2014

Każdy otrzyma niepowtarzalny medal oraz biało-czerwone techniczne koszulki. Najlepsi w kategoriach open i wiekowych otrzymają nagrody. Wśród wszystkich uczestników zostanie ponadto rozlosowany dodatkowy zestaw nagród, w tym telewizor LED 40”.

Informacje, link do zapisów dostępne na stronie: www.mogilany.biegskawina.pl

| NATALIA HODUREK