Menu

Początek roku Gajowianki

21 marca 2017 - Sport i rekreacja
Początek roku Gajowianki

Drużyna z Gaja rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej pod koniec stycznia. Nad formą pracowano na zajęciach ma sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Gaju oraz na Orliku.

Na boiskach ze sztuczną nawierzchnią rozegrane zostały pierwsze sparingi. Niestety, takim obiektem nie dysponuje Gmina Mogilany. Boiska ze sztuczną nawierzchnią, w porównaniu z boiskami z trawą naturalną, mają wiele zalet, zwłaszcza w aspekcie inwestycyjno- ekonomicznym: są droższe w budowie, ale tańsze w utrzymaniu. Z pewnością przydałby się jeden taki obiekt-orlik (np. pokrycie asfaltowego boiska przy szkole w Gaju sztuczną nawierzchnią) do dyspozycji wszystkich klubów z naszej gminy.

Obecnie w rozgrywkach biorą udział trzy drużyny: seniorzy, juniorzy oraz młodzicy. Prowadzone są też zajęcia w dwóch grupach: dziewięciolatków i siedmiolatków. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie finansowe otrzymane z gminy i – przede wszystkim – od sponsorów i darczyńców, którym dziękujemy! Zarząd LKS Gajowianka kieruje podziękowania także dla Piotra Lenartowicza za wyremontowanie traktorka-kosiarki, który służy nam już 11 lat. Ze względu na tak długą eksploatację konieczny jest zakup nowej kosiarki. Mamy nadzieję, że pojawią się dotacje, z których będziemy mogli skorzystać.

Liczymy także na szybkie rozstrzygnięcie przez urząd konkursów na dotację sportu, ponieważ koszty wynajmu obiektów i prowadzenia działalności każdy klub ponosi już od stycznia.

podpis-nazim-gajowianka

ADAM NAZIM
prezes LKS Gajowianka