Menu

Poważne błędy w projekcie Studium zagospodarowania przestrzennego

26 czerwca 2017 - Z życia gminy
Poważne błędy w projekcie Studium zagospodarowania przestrzennego

Wnioskowałam o tereny mieszkaniowe, zrobiono mi tereny zielone  a w końcu się okazało, że dostałam cmentarz…” 

Podczas posiedzenia Komisji Gospodarczo-Komunalnej Rady Gminy Mogilany w dniu 19 czerwca 2017 r.  mieszkańcy podziękowali wójtowi za cmentarze, które zostały zaplanowane na ich działkach.

Okazało się, że w projekcie Studium w kilkudziesięciu miejscach w całej gminie zaplanowano hektary pod cmentarze, a pozostałe tereny rolne zmieniono na US, czyli na tereny sportowe i rekreacyjne.

Jedna z mieszkanek posiadająca działkę w Konarach stwierdziła, że nieodpłatnie udostępni kwatery na swoim cmentarzu tym wszystkim, którzy przyczynili się do opracowania tego Studium.

Wydawałoby się, że to jakieś żarty. Niestety, nie. W projekcie Studium – poważnym dokumencie dotyczącym przyszłości zagospodarowania gminy – popełniono zasadnicze błędy wynikające prawdopodobnie z niedbalstwa i niestaranności prac wykonywanych podczas przygotowywania mapy Studium. Natomiast wójt nieustannie naciska na radnych, aby przegłosowali ten – jak się okazało – wadliwy projekt. Według tego projektu rolnicy powinni uprawiać pszenicę na terenach leśnych.

Posiedzenie Komisji, na którym ujawniono błędy Studium, było rejestrowane kamerą przez człowieka wynajętego przez wójta. Czy na stronie UG Mogilany mieszkańcy będą mogli zapoznać się z tym nagraniem?

źródło: www.mogilany.info