Menu

POWSTAJE MOGILAŃSKA FOTOTEKA

4 listopada 2021 - Aktualności
POWSTAJE MOGILAŃSKA FOTOTEKA

Mamy przyjemność poinformować Państwa o rozpoczętej przez Grupę nieformalną Razem Aktywnie realizacji projektu MOGILAŃSKA FOTOTEKA, którego partnerem jest Stowarzyszanie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Mogilanach, a patronem Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Przestrzeń”.

Drodzy słuchacze, drodzy mieszkańcy Gminy, w związku z jego realizacją poszukujemy starych fotografii dotyczących wiejskich zagród i innych zabudowań, dawnych krajobrazów, obchodów świąt, uroczystości i imprez, ale przede wszystkim portretów i scenek z codziennego życia mieszkańców – naszych przodków. Bądźmy dumni z naszej historii i przeszłości. Zdjęcia posłużą do przygotowania wystawy, która połączona z występem artystycznym Zespołu „Bukowioki” przybliży dawne życie naszych wsi. Wybrane zdjęcia zostaną umieszczone w bazie, która umożliwi ich wykorzystanie w planowanych na kolejne lata publikacjach.

Każdy z mieszkańców może przynieść fotografie w terminie do 8 listopada br. do Urzędu Gminy Mogilany, zostaną one zeskanowane, a następnie wrócą do swoich właścicieli. Chętnie odbierzemy zdjęcia osobiście i posłuchamy historii, wspomnień, które się z nimi wiążą.
Kontakt w sprawie projektu: Anna Nędza tel. 509 650 968 lub 12 270 10 13 wew. 249.

Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Karpackie inicjatywy lokalne współfinansowana ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030 za pośrednictwem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”.

plakatfin.