Menu

Rozpoczęcie Roku Akademickiego 2017-2018 Uniwersytetu Trzeciego Wieku

29 października 2017 - Oświata, kultura, zdrowie, Sport i rekreacja, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Z życia gminy, Z życia stowarzyszenia
Rozpoczęcie Roku Akademickiego 2017-2018 Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Jedno jest pewne –  Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Stowarzyszeniu Przyjazna Gmina Mogilany cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców Gminy Mogilany i jest miejscem, gdzie „spełniają się niespełnione w młodości marzenia…”. W dniu 19 października 2017 r. rozpoczęła się kolejna edycja Roku Akademickiego 2017/2018 poprzedzona zgodnie z tradycją uroczystą mszą św. dla studentów UTW w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Mogilanach odprawioną przez proboszcza ks. Józefa Milana.

Po mszy świętej w Dworku Konopków w Mogilanach odbyło się uroczyste otwarcie poprzedzone hymnem „Gaudeamus igitur” w wykonaniu chóru „ Mogilanum”. Oficjalnej immatrykulacji dokonał ks. prof. zw. dr hab.  Józef Marecki, który również wygłosił wykład inauguracyjny pn.: „Wizje miłości Ojczyzny w nauczaniu Jana Pawła II”.

Nad całością uroczystości jak zwykle czuwała Dyrektor Uniwersytetu Trzeciego Wieku Pani Halina Staszczak, przypominając wszystkim licznie przybyłym studentom oraz zaproszonym gościom, że podstawowym celem UTW jest poszerzanie wiedzy i rozwijanie zainteresowań u osób starszych, przeciwdziałanie samotności, wyciąganie ludzi starszych i niepełnosprawnych z domów, zachęcanie do aktywności intelektualnej, psychicznej i fizycznej, współpraca i integracja z młodym pokoleniem. Pani Dyrektor przypomniała, że patronat honorowy UTW od 2015 r. obejmują Starosta Powiatu Krakowskiego, Wójt Piotr Piotrowski, Dyrektor GOK Pani Martyna Strączek oraz Dyrektor SPZOZ Pani Beata Kuszczak. Natomiast od tego roku akademickiego patronat honorowy i finansowy objął Przewodniczący Rady Gminy Mogilany Pan Grzegorz Stokłosa, który zwrócił się do obecnych następującymi słowami:

„W imieniu Rady Gminy Mogilany pragnę życzyć wszystkim Studentom wiele zadowolenia ze zdobywania umiejętności i doświadczeń w kolejnym roku UTW. Niech czas spędzony na zajęciach i wykładach będzie wypełniony nie tylko inspirującą pracą i pogłębieniem wiedzy, ale przyniesie także wiele radości oraz stanie się okazją do zawarcia nowych, ciekawych znajomości i nowych przyjaźni. Z całego serca życzę, aby uczestnictwo w zajęciach UTW dodał Państwu zdrowia i mocy życia. Do Pani Dyrektor UTW kieruję równie serdeczne podziękowania za organizację i zapał. Życzę wytrwałości w tak wielkiej pracy społecznej dla Mieszkańców naszej gminy. Pani Prezes, Pani Dyrektor, aby zapalić innych sememu trzeba płonąć i za ten ogień serdecznie Pani dziękuję. Dziękuję wszystkim raz jeszcze i życzę dobrego roku akademickiego 2017/2018”

Po części oficjalnej wystąpiła Pani Barbara Dach, która przy akompaniamencie fortepianu (Pani Anna Wrona) wykonała szereg piosenek m.in. z repertuaru Hanki Ordonówny czy Anny Jantar.  Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowany m.in. przez studentów UTW.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z tego wydarzenia.

 IMG_7105

IMG_7107IMG_7109IMG_7110IMG_7111IMG_7117IMG_7112IMG_7123IMG_7136IMG_7130IMG_7118IMG_7132IMG_7154IMG_7142