Menu

Szkółka piłkarska w Libertowie

7 marca 2017 - Sport i rekreacja
Szkółka piłkarska w Libertowie

We wrześniu ubiegłego roku LKS Libertów otworzył szkółkę piłkarską dla dzieci z Libertowa, Gaja, Brzyczyny i innych miejscowości. W chwili obecnej trenuje czterdzieścioro sześć dzieci od 6 do 9 lat w dwóch grupach, dwa razy w tygodniu. Wśród trenujących są trzy dziewczynki: Maja, Natasza i Oliwia. Klub planuje wiosną zrobić kolejny nabór, tak aby utworzyć osobną grupę dla dziewczynek.

Zajęcia prowadzi Grzegorz Plata, doświadczony szkoleniowiec, licencjonowany trener z wieloletnim doświadczeniem, który jednocześnie jest pedagogiem i ma codzienny kontakt z dziećmi. Pierwsze zajęcia były się na klubowym boisku, a w razie chłodu odbywają się w sali gimnastycznej SP Libertów. Zapewniają one dzieciom poprzez zabawę, harmonijny rozwój fizyczny, uczą współpracy w zespole, systematyczności i dyscypliny. Są dostosowane do wieku uczestników. Pod okiem trenera uczą się swobodnego posługiwania się piłką, co pozwoli im na wyróżnienie się w przyszłości w prawdziwej grze. Cenne jest też zaangażowanie rodziców, którzy poświęcają sporo czasu, aby zapewnić swoim pociechom odpowiedni rozwój i od najmłodszych lat dać szanse na rozwijanie pasji. Wielu z nich włącza się w działania organizacyjne, co również jest bardzo cenne i buduje dobry klimat współpracy.

Widoczne są już efekty dotychczasowych zajęć: podniesienie umiejętności czysto piłkarskich i wzrastająca koordynacja ruchowa. Widać też radość, jaką dzieci czerpią ze wspólnej zabawy. I to jest najważniejsze!

stanislaw-rozanski

STANISŁAW
RÓŻAŃSKI


Na fotografii dzieciaki ze szkółki wraz z Grzegorzem Platą, trenerem oraz Wiesławem Okarmusem, prezesem LKS Libertów

Artykuł pochodzi z najnowszego numeru gazety RAZEM – Nr 1 (16) 2017