Menu

Wycieczka do zamku w Piaskowe Skale i Parku Narodowego w Dolinie Prądnickiej

30 listopada 2018 - Oświata, kultura, zdrowie, Sport i rekreacja, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Z życia gminy, Z życia stowarzyszenia
Wycieczka do zamku w Piaskowe Skale i Parku Narodowego w Dolinie Prądnickiej

W dniu 14 listopada 2018 roku rozpoczęliśmy wycieczkę od zwiedzania zamku w Piaskowej Skale. Zamek ten jest jednym z najcenniejszych zabytków architektury renesansowej w Polsce. Chodząc po zamku z ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy przewodnika, który dzielił się swoją wiedzą w zakresie sztuki polskiej, europejskiej od epoki Średniowiecza do Dwudziestolecia Międzywojennego. Bezpośrednio pod zamkiem podziwialiśmy Maczugę Herkulesa. Dolina Prądnicka to przepiękne miejsce, z urozmaiconym krajobrazem, historią, która pobudza wyobraźnię. Przepiękne wytwory skalne w Dolinie Prądnika, widok na ruiny zamku w Ojcowie oraz fakt, że to najmniejszy Park Narodowy o powierzchni 21,24 km2 pozostaną w naszej pamięci jako cud natury.

Słowa podziękowania za sprawy organizacji wycieczki należą się Dyrektor UTW – Pani Halinie Staszczak, a także koleżankom Zofii, Bogusi oraz Józi.

student UTW – Alicja Ziemianin

IMG_4273IMG_4278 (1)IMG_4269IMG_4280IMG_4297IMG_4286